Kniha Můj příběh jménem Policie

02.06.2020

Pokud si chcete knihu předobjednat a tím tak pomoci její výrobě, mrkněte na detail projektu na TOMTO ODKAZU, kde jsou veškeré informace. DÍKY! :-)

"Ráďo, rovnou se tě zeptám: Mám jít k policii? Uvažuju o tom už dlouho a ty jsi jedinej policajt, kterýho znám, tak mě zajímá tvůj názor."

Radek se dlouze zamyslel, poněkud zvážněl a pak řekl: "Honziku, nemyslim si, že by to byla kdovíjaká výhra. Tahle firma je už pěkně ve sračkách. Nepřemýšlels o něčem jiným?"

Tenkrát jsem právě složil zkoušku dospělosti, a přestože mě Radkův názor zajímal, ve skutečnosti jsem už byl rozhodnutý: Stanu se policistou! Záhy jsem ale zjistil, že má představa o policistech, o jejich práci, ale také o samotné Policii České republiky není ani vzdáleně podobná skutečnosti. Realita se od policejních seriálů, filmů a domněnek široké veřejnosti zásadně lišila.

Když jsem pak opustil policejní školu a octl se "na ulici", kde jsem dnes a denně řešil krádeže, hádky, rvačky, úmrtí, zažíval jen těžko vysvětlitelný stres, ale hlavně když jsem na vlastní kůži zažil, jak doopravdy funguje česká policie, na jakých principech stojí její každodenní činnost, jaké nároky jsou kladeny na práci jednotlivých řadových policistů, každým dalším odslouženým rokem jsem nabýval silnější přesvědčení, že tu něco není v pořádku. A opravdu. Není!

Tato kniha vychází z mých osobních zkušeností s téměř dvanácti lety služby na obvodním oddělení Policie ČR - základního a v určitém smyslu také nejvýznamnějšího článku v rámci policejní hierarchie. Přibližuji v ní postupný proces, kterým se ze mě stal policista, jak jsem se prvotně i průběžně seznamoval se vším, co policejní práce obnáší, a jak a proč jsem vlastně došel k rozhodnutí odejít do civilu, když na mě celou svou vahou dolehla ona slova o "firmě ve sračkách".

Kniha zcela otevřeně předkládá ty nejzásadnější důvody, pro které je v dnešní době a v této zemi tak těžké býti policistou. Je určena všem, které zajímá policejní tematika, komukoli, kdo se chce o Policii ČR dozvědět něco, co je záměrně skrýváno, a já věřím, že to musí být řečeno.


Právě jste si přečetli anotaci knihy. A teď něco o tom, jak to všechno začalo... :-) 

Když jsem v březnu roku 2019 - měsíc před mým dobrovolným odchodem od Policie České republiky - zveřejnil na mém blogu článek s názvem Jak jsem se stal policistou a proč jím už nemůžu být, nestačil jsem se divit. Po pár dnech jsem totiž zjistil, že článek četly desítky tisíc lidí (k dnešnímu dni je to přesně 81 852 lidí!) a že byl citován různými informačními médii. Obdržel jsem nespočet mailů vyjadřujících podporu a pochopení, ať už od policistů, tak i civilistů. Rozpoutaly se vášnivé diskuse na sociálních sítích o všem, co jsem do článku napsal, zejména v souvislosti s tím, do čeho "obyčejný" člověk nevidí, tedy do principů policejní práce, do principů policejního řízení a vedení a do opravdového života běžného policisty.

A tak mě napadlo, že článek rozvinu. Pořádně rozvinu! :-)

A protože mě vážně baví psát (můj blog zanedlouho oslaví dva roky od svého založení), napsal jsem knihu, jež z onoho článku vychází.

Proč článek nestačil? Protože se do něj vešlo jen velmi málo! Kniha je o pořádný kus bohatší a otevřenější, je v ní všechno, je prostě jinde!

Má to ale háček - ono napsat knihu je nesnadné, vyčerpávající a velmi zdlouhavé, ale vypustit ji do světa, to je něco mnohem náročnějšího!

A tak bych potřeboval vaši pomoc... 

Zaregistroval jsem se na Hithit, kde se pokouším získat prostředky na výrobu knihy, protože mi už jednoduše nezbyly peníze na její tisk, když jsem hodně utratil za korekturu a obálku, která je mimochodem prostě dokonalá! Nemyslíte? :-)

Pokud si chcete knihu předobjednat a tím tak pomoci její výrobě, mrkněte na detail projektu na TOMTO ODKAZU, kde jsou veškeré informace. DÍKY! :-)